Oční optika

Jak to u nás funguje…

Jsme standartní oční optika s nadstandartními službami. Pokud si chcete vybrat brýle a máte svůj vlastní recept, dorazte na naši pobočku v Dejvicích a neodejdete s prázdnou. Nabízíme velký výběr brýlových obrub a ty nejlepší brýlové čočky za výbornou cenu.

Pokud jste u žádného očního lékaře zatím nebyli a chcete si udělat nové brýle, stačí se objednat (kontakt) na naší recepci.


Pracujete dlouho? Nevadí. Každý všední den máme otevřeno od 10:00 do 18:00 a rádi Vám vyjdeme vstříct.

  • 10:00 – 18:00
  • 08:00 – 16:00

b

Brýlové obruby.

V dnešní době je možné si vybrat brýlové obruby různého typu, tvaru a barev. Brýle již neslouží pouze jako korekční pomůcka, ale i jako modní doplněk. Vybrat si můžete dle vlastní libosti kovové nebo plastové.

Celoočnicové brýle znamenají orámování brýlové čočky po celém jejím obvodu. V dnešní době jsou velmi oblíbené jak kovové tak především plastové obruby. Výhodou je, že se do takýchto obrub dají zabrousit jak organické (plastové) tak minerální (skleněné) čočky.

Vázané neboli poloočnicové brýle jsou takové, které kryjí brýlovou čočku zezhora a do spodní částí čočky se vyžízne drážka a natáhne silon tak, aby byla čočka řádně uchycena. Pro tento typ brýlí nejsou vhodné skleněné čočky, jelikož do skla není možné zhotovit drážku.

Vrtané nebo také bezočnicové brýle se vyznačují tím, že nemají očnice. Čočky jsou ke stranicím přidělány pomocí šroubků, které jsou provrtané do čočky. Tyto obruby jsou vhodné pokud chcete mít brýle co nejméně nápadné.

Naše brýlové obruby.

Brýlové obruby se snažíme vybírat tak, aby si u nás vybral opravdu každý. Nabízíme kvalitní brýle od firem jako například Porsche DesignGuessGANTPepe JeansChristian LacroixEVATIKOmegadoctor optic, Quiksilver, Roxy, Reserved.

Jak správně brýlovou obrubu vybrat

Podle typu obličeje:

  • Čtvercový typ obličeje: pro vyvážení linii očí a ostrých kontur obličeje jsou vhodné širší brýle, které nemají ostré hrany. Lichotit tváři bude obdélníkový tvar nebo brýle kočičího tvaru. Pro takovýto typ obličeje jsou vhodné i brýle vázané, tedy poloočnicové.
  • Kulatý obličej  lze protáhnout úzkými hranatými obroučky. Sáhnout můžete i po obdélníkových.
  • Srdcový tvar obličeje krásně podtrhnou brýle motýlího typu, které se zvětšují směrem do stran.
  • Podlouhlý obličej si žádá trošku rozšíření a s tím mohou pomoci brýle, které mají zajímavé detaily a prvky hlavně po stranách.
  • Oválný obličej je univerzální pro nošení brýlí. Nemusíte se bát sáhnout po jakkémkoli tvaru a typu.

 

 

Brýlové čočky.

Společně s Vámi pro Vás najdeme tu nevhodnější brýlovou čočku od firmy Rodenstock. A jaké brýlové čočky nabízíme?

Jednoohniskové čočky jsou čočky na jednu vzdálenost. Trpíte  krátkozrakostí, dalekozrakostí nebo astigmatismem? Takové čočky jsou právě pro Vás.

Bifokální čočky jsou pro klienty, kteří mají některou z již zmíněných refrakčních vad a zároveň jsou v presbyopickém věku, to znamená, že jejich oční čočka postupně ztrácí svou elasticitu a oni tak přestávají vidět do blízka.

Co když Vám ale dělá problém střední vzdálenost například při práci na počítači? Poté jsou tu pracovní brýlové čočky.

Pokud hledáte brýlové čočky na všechny vzdálenosti, nabízíme progresivní čočky, které budou navrženy individuálně pro Vás a bude Vám zajištěno  nejlepší vidění pomocí vyměřovacího přístroje Impression.

b2
c2

Povrchové úpravy.

Tvrzení čoček

Je automatickou součástí každé antireflexní úpravy, zvyšuje odolnost čoček proti poškrábání,nezbytné hlavně pro čočky s vyšším indexem lomu, samozabarvovací a polykarbonátové čočky.

Velmi vhodné zejména pro dětské brýlové čočky, u plastových čoček prodlužuje životnost.

Antireflexní vrstva

Odstraňuje odrazy a odlesky na přední i zadní ploše čošky, zvyšuje estetický vzhled brýlí, ostrost a kvalitu vidění. Snižuje únavu a případné bolesti očí a hlavy. Zvyšuje propustnost viditelného světla čočkou.

Hydrofobní úprava

Zabraňuje usazování nečistot na čočkách, usnadňuje čištění a odpuzuje vodu. Je součástí antireflexní úpravy.

Superhydrofobní vrstva

Je to nejvyšší stupeň hydrofobní úpravy. Vyniká vysokými hydrofobními účinky a výrazně zvyšuje odpusivost vody. Je vhodná do mokrého prostředí, zvyšuje odolnost povrchu vůči mastnotám a jiným nečistotám, které ulpívají na povrchu, a snadněji se tak čistí. Minimalizuje poškrábání čočky při vlastním čištění.

Sluneční brýle.

Nabízíme moderní sluneční brýle, které ochrání Váš zrak a zároveň poslouží jako modní doplněk. V naší nabídce naleznete polarizační sluneční brýle, sluneční brýle od firem Christian Lacroix, Jill Sanders, Porsche Design nebo Guess.

a2
a

Měření zraku.

Naše ordinace nabízí nejmodernější vybavení, díky kterému jsme schopni získat veškeré informace o vašem oku.

Přístroj Visionix VX 120 získává delikátní informace o předním segmentu oka, dokáže zjistit velikost refrakce a zároveň slouží jako tonometr, který měří oční tlak.

Přístroj OCT neboli oční koherenční  tomograf poskytuje lékařům důležité informace o sítnici a o vnitřních vrstvách oka.

Dále se můžete nechat vyšetřit na perimetru, který zjišťuje velikost zorného pole.