Měření zraku

Nabízíme měření zraku optometristou.

I přesto, že fungujeme jako oční ordinace, chceme pro vás ten nejvyšší komfort. Proto k nám dochází velmi zkušená optometristka, která provádí precizní 30 minutové měření dioptrií ZDARMA.

Co měření dioptrií obnáší?

  • Vstupní konzultaci
  • Přístrojové měření zraku
  • Měření dioptrických hodnot
  • Zhodnocení výsledků
  • Návrh nejvhodnějšího řešení

Na vyšetření je nutné se objednat předem.

Měření dioptrií je zdarma při pořízení brýlí na naší pobočce.

  • 8:00-10:00

img_9157

Měření zraku

Naše ordinace nabízí nejmodernější vybavení, díky kterému jsme schopni získat veškeré informace o vašem oku.

Přístroj Visionix VX 120 získává delikátní informace o předním segmentu oka, dokáže zjistit velikost refrakce a zároveň slouží jako tonometr, který měří oční tlak.

Přístroj OCT neboli oční koherenční  tomograf poskytuje lékařům důležité informace o sítnici a o vnitřních vrstvách oka.

Dále se můžete nechat vyšetřit na perimetru, který zjišťuje velikost zorného pole.

Preventivní vyšetření.

Zrak je jeden z nejdůležitějších smyslů, a proto je důležité se o oči starat a poskytovat jim maximální péči. Na preventivní prohlídku by se mělo docházet minimálně jednou za dva roky, avšak my doporučujeme kontrolu jednou ročně. A to neplatí pouze u pacientů, kteří nosí brýle, ale i u nenositelů. Chceme si být jisti, že Vám nehrozí žádné onemocnění, případně ho chceme včas podchytit.

img_9115
img_9114

Refrakční vady.

Krátkozrakost (myopie) je refrakční vada, kdy člověk vidí špatně do dálky. Způsobené je to tím, že se paprsky neprotnou na sítnici, nýbrž před sítnicí. Většinou je to způsobené změnou předozadní délky oka, méně častěji změnou lomivosti oka. Koriguje se mínusovými hodnotami, čočkou rozptylkou.

Dalekozrakost (hypermetropie) je refrakční vada, kdy člověk vidí špatně na všechny vzdálenosti. Je to vada, která je přesným opakem krátkozrakosti. Paprsky se protínají pomyslně za sítnicí. Jelikož má oční čočka funkci akomodace, nemusí být zpočátku tato vada patrná.

Astigmatismus je refrakční vada, způsobující nepřesné zaostření světla na sítnici. Vyskytuje se také často společně s krátkozrakostí nebo dalekozrakostí. V tomto případě nemá rohovka pravidelný kulový tvar, ale je v jedné ose nebo v obou dvou více či méně zakřivená. Tudíž místo toho, aby se mohly paprsky světla ze všech směrů spojit do jednoho ohniska na sítnici, vzájemně se míjí a na sítnici se potom projeví jako různě velké a zakřivené plošky.

Vetchozrakost (presbyopie) je oční vada, která se začne projevovat u každého člověka po 40. roku života. Je dána úbytkem akomodační schopnosti čočky. Pacient má pocit “krátkých rukou” a postupně přestává vidět na blízko.

Dotazy

Vaše dotazy můžete zasílat na email falconinformace@gmail.com a my Vám je rádi zodpovíme.

img_9109